Máme rádi přírodu i moderní technologie

 

Učíme se programovat, vytváříme počítačové hry, a především trávíme čas ve zdravém prostředí.

V lesním IT kroužku především tvoříme, programujeme roboty, vytváříme jednoduché 2D hry, učíme se základy programování ve vizuálním programovacím jazyku Scratch, v Pythonu a v GML (GameMaker).

Dělám dětem průvodce IT světem, pomohu, poradím, naučím základy, ale na většinu věcí děti přicházejí samostatně. Kroužek je určený především pro děti od 9 do 12 let, budeme se učit vše okolo počítačů ale zároveň budeme trávit čas venku a v pohybu.

V týdnu i o víkendech

Scházíme se venku u klubovny mladých dobrodruhů, v zimním obddobí většinu času trávíme v klubovně s rozhledem do přírody. Vyrážíme na jednodenní i vícedenní výlety do přírody, táboříme, stanujeme, vaříme, a notebooky otevíráme na inspirativních místech. Termín a čas scházení naleznete v kalendáři akcí.

Energie a internet

V lese máme mobilní internet včetně baterie s měničem na 230V. Zkrátka sen každého ajťáka. Solární panely jsou dnes nejlepším a nejekologičtějším zdrojem energie. 

Notebooky

Dítěti k tvorbě zapůjčíme notebook zcela zdarma, za něj si zcela ručí provozovatel v plné výši sám. A však děti si mohou donést i své notebooky ale za případné škody na osobních zařízeních neručíme.